MARCATO LINE  - historie

Před více než třiceti lety, v roce 1976, byl můj život díky dobré vůli mých rodičů  nerozlučně spojen se psy. Po mnohaletém přemlouvání mi krátce po mých třináctých narozeninách konečně povolili mít doma vlastního pejska, po kterém jsem vždy tolik toužila. 
Tak jsem se stala šťastnou majitelkou černého Anglického kokršpaněla jménem Gipsy Fiobe z chovu paní Slávky Bézové. 
Tehdy nikdo z nás netušil jak dalece se mi den, kdy jsme domů z Louňovic do Prahy přivezli malé černé klubíčko, stane osudným.

Následovala řada let, kdy mě Gipsy provázel na každém kroku. Absolvovali jsme spolu první úspěchy na výstavách, jeho první zkoušky . . . ale také moje první rande, mé první zkoušky a následně střední školu. Díky toleranci a pochopení  profesorů na Umělecko - průmyslové škole v Turnově se mnou Gipsy a později i fenka Elsa (Elsa Bílý Hořec z chovu ing. Havlové) absolvovali i studia a život v podnájmu.

        

foto Jan Šimeček / Gipsy 1978, Elsa1984

 Po maturitě jsem se vrátila do Prahy a po čase vyplnila i svá další přání - v roce 1986 jsem   se stala majitelkou chovatelské stanice MARCATO.cs a odchovala svůj první vrh Anglických kokršpanělů . . . 
K mým dvěma kokrům samozřejmě přibyl kokr třetí - ch.Aegis Marcato - zanedlouho i dcera Gipsyho a Elby Bílý Hořec - ch.Chanel 
Bílý Hořec - a krátce po ní dcera Elsy a ch.Wiga v Rosengrund  - ch.Crazy Claudia Marcato .
. .

                          

         Gino (Aegis) a Claudia - r.1988

V roce 1989 přibyl k "naší smečce" můj manžel, po půl roce syn Adam a  následně nutné stěhování z pražských Vinohrad do radotínského domku se zahrádkou . . . 

      
Přestože můj život byl od té doby plný zvratů a peripetií, můj svazek se psy byl už tehdy dávno zpečetěn a přetrval dlouhých dvaatřicet let až do dnešních dnů . . . 

Naši psi za sebou mají nejedno vítězství a na kontě celkem slušnou řádku titulů, v první řadě jsou ale našimi společníky a členy rodiny. Žijí trvale v domě a s maximálním nasazením plní úlohu domácích mazánků. Počet psů v naší domácnosti odpovídá kapacitě  pelíšků, křesel a gaučů. Nejmladšímu jsou tři roky, nejstaršímu patnáct let. 

Chov Anglických kokršpanělů v minulých více než dvaceti letech byl a i v současné době je mým koníčkem. Odchováme průměrně jeden, zřídka dva vrhy ročně. Při výběru rodičů štěňat je prioritou zdraví a klidná vyrovnaná povaha, při výběru nových majitelů štěňat jsou na prvním místě láska ke psům, odpovědnost a dobré zázemí pro jejich spokojený život. 

Chovatelská stanice MARCATO  je nyní registrována pod názvem  MARCATO LINE

V posledních letech se věnuji více prezentaci psů na výstavách (souvisí s mou prací ve vlastním salonu pro psy), avšak i přes nedostatek času a příležitosti věřím, že se mi podaří vrátit se s nimi také k práci  a loveckým zkouškám.

Mnoho mých přání se vyplnilo, podařilo se mi odchovat řádku pěkných zdravých vrhů, naši psi se úspěšně prezentovali na zkouškách 
i výstavách. Je hezké být CACIB, BOB, BIG, BIS . .

Přesto mám ještě jedno přání a věřím, že i to poslední si jednou splním . . . opuštění kokři by si vlastní azylový dům přece zasloužili . . .

v Praze Radotíně   7.1.2008